Boysal Lojistik
FİRMA MERKEZİ
İSTANBUL
EMAIL ADRESİ
[email protected]
7/24 GSM
0533 370 3 269
ÇAĞRI MERKEZİ
444 4 946
Boysal Logo

Zati Eşya Taşımacılığı Nedir?

Zati eşya; herhangi bir kişinin özel kullanım amacı ile var olan, ticari bir niteliği bulunmayan, herhangi bir ticari kullanımı alımı satımı söz konusu olmayan eşyalar sınıfına zati (şahsi) eşya denir. Her ülkenin gümrük mevzuatlarında zati eşya listeleri bulunmaktadır. Zati eşyalara başlıca örnek vermek gerekirse; kıyafetler, kullanılmış cep telefonları, kullanılmış ev eşyaları, ofis eşyaları ve mobilyaları gibi örnekler verilebilir.

Zati Eşya Taşımacılığı Nedir?

Uluslararası alanda her geçen gün değişen hayat şartları ve yaşam koşulları sebebi ile birçok yeni ihtiyaç ortaya çıkmaktadır. Bu ihtiyaçlardan birisi de zati eşya taşımacılığı olmaktadır. Çeşitli sebepler ile yurtdışına taşınıyor veya zati eşya taşıma hizmetine ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Bizler de Boysal Lojistik olarak uluslararası alanda başta Avrupa olmak üzere dünyanın birçok ülkesine zati eşya taşıma hizmeti sunmaktayız. Ticari bir amacı olmayan tamamıyla temel insan ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile kullanılan ürünlere zati eşya denir. Bu eşyaların taşınması ise genel gümrük mevzuatlarından biraz farklı olabilmektedir. Örnek vermek gerekirse Türkiye’den Almanya’ya taşındınız ve kişisel eşyalarınızı da yanınıza almak istiyorsunuz. Taşınma gününden itibaren geçerli olacak şekilde ilk 2 ay boyunca zati eşyalarınızın taşınması sırasında bu eşyalar için gümrük vergilerinden muaf olmaktasınız.

Her taşımacılık ve nakliye organizasyonlarında olduğu gibi zati eşya taşımacılığı alanında da dikkat edilmesi gerekilen en önemli konu taşıma yapacak olan firmanın seçilmesidir. Bizler Boysal Lojistik olarak yıllara dayanan tecrübemiz, uzman kadromuz ve kaliteli hizmet anlayışımız ile siz değerli müşterilerimize çeşitli taşıma hizmetleri ile birlikte birçok farklı çözüm ortağı olmayı hedeflemekteyiz. Sizlere ait olan kişisel eşyaları Türkiye’den istediğiniz ülkenin istediğiniz konumuna taşımakla birlikte, dünyanın herhangi bir konumundaki zati eşyalarınızı da Türkiye’nin istediğiniz bölgesine taşınmasını uzman ekibimiz ve geniş iş ağımız ile yönetmekteyiz. Bu süreçte gerçekleştirilen tüm taşıma işlemleri uzman ekibimiz tarafından yönetilmektedir. Uluslararası alanda zati eşya taşımacılığı sürecinde paketleme, kolileme, gümrükleme ve depolama gibi birçok hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Tüm bu süreçlerin sağlıklı ve kusursuz bir şekilde yönetilebilmesi için atılacak olan ilk adım müşterilerimizin ihtiyaçlarını en optimal seviyede karşılamak adına yapılacak olan planlamadır. Bizler sektörün zirvesini hedefleyen bir firma olarak yıllar içerisinde müşteri talep ve ihtiyaçlarına çözüm ortaklığı yapmaktayız. Yılların tecrübesi ile birlikte binlerce başarılı taşıma işlemi ve on binlerce memnun müşteri ağına ulaşmış durumdayız. Zati eşya taşıma sürecinde zati eşya taşıma firmaları çok iyi araştırılıp değerlendirilmelidir. Gerek yurt içi gerek ise yurt dışı taşıma prosedürleri iyi analiz edilip buna bağlı olarak hizmet veren firmaları tercih etmelisiniz. Buna dayalı olarak da doğru planlama ve organizasyon ile kaliteli ve güvenli bir hizmet almış olursunuz.

Zati eşya taşımacılığı sürecinde gerekli evraklar, belgeler ve izinler tamamlandıktan sonra yetkili taşıma firmasına teslim edilmelidir. Uluslararası zati eşya taşımacılığı sürecinde gerekli belgeler;

  • Eşyaların gönderileceği ülke tarafından alınan oturma izni
  • Gerekli gümrük mevzuatlarına uygun taşınılacak olan ülkenin talep ettiği belgeler
  • CMR Anlaşması kopyası olarak sıralanabilir.
Bu belgeler ile bizlere başvuru yaptığınız takdirde zati eşya taşıma sürecinizin baştan sona planlanması başlayacaktır.

Sizler de Boysal Lojistik güvencesi ile profesyonel taşıma hizmeti almak ya da hizmet detaylarımızı öğrenmek için 444 49 46 numaralı telefondan ve [email protected] mail adresimizden bizler ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

© 2024 Desing By Before Plus Coding By SognoSoft, Tüm Hakları Saklıdır.